Quality 4.0 as a way to improve business performance

FitMech [EN]
1 min readMar 1, 2021

--

Według raportu “Quality 4.0 Takes More Than Technology”, przygotowanego przez ekspertów Boston Consulting Group, prawie 2/3 producentów uważa, że wdrażanie koncepcji Quality 4.0 znacząco wpłynie na ich działalność w ciągu pięciu lat. Jednocześnie zaledwie 16% potwierdza, że ich firma rozpoczęła już ten proces, a 63% nie osiągnęła jeszcze etapu planowania.

Quality 4.0 to koncepcja określającą technologie, praktyki i procesy potrzebne do lepszego zarządzania jakością. Umożliwiają one producentom opracowywanie oraz utrzymywanie odpowiednich standardów w całym łańcuchu dostaw, od badań i rozwoju, przez zaopatrzenie, produkcję, logistykę i sprzedaż, usługi posprzedażowe oraz inne funkcje korporacyjne, aż po administrację i zarządzanie.

Stanowi uzupełnienie koncepcji Przemysłu 4.0., obejmującej m.in. uczenie maszynowe, analizy predykcyjne, Internet Rzeczy, duże zbiory danych i przetwarzanie w chmurze, które w połączeniu z tradycyjnymi systemami zarządzania jakością — takimi jak oprogramowanie QMS — umożliwiają ciągłe doskonalenie i poprawę ogólnej wydajności biznesowej.

Jakie kluczowe technologie usprawnią zarządzanie jakością? W jaki sposób podejście Quality 4.0 może pomóc producentom poprawić wyniki biznesowe? Jakie kroki należy podjąć, aby rozpocząć wdrażanie koncepcji Quality 4.0 w swoim przedsiębiorstwie?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w raporcie Boston Consulting Group: “Quality 4.0 Takes More Than Technology”.

--

--